Mołdawia – warto ją poznać

Mołdawia – naprawdę warto

Chociaż Mołdawia nie jest często wybieranym kierunkiem, Polacy powoli przekonują się o tym, że warto ją odwiedzić. Dlaczego? Najważniejsze powody to liczne atrakcje turystyczne oraz niskie koszty wyjazdu i zwiedzania. Wizytą w Mołdawii będą zachwyceni miłośnicy dobrej jakości wina, gdyż to właśnie z produkcji tego trunku słynie ten piękny kraj. Co warto tam zobaczyć? Dowiesz się z kolejnego akapitu artykułu. Zapraszamy do lektury.

Mołdawia co warto zobaczyć

Na liście miejsc wartych zwiedzenia w Mołdawii, powinny znaleźć się:

  • Winnica Cricova – cieszy się bardzo dużą popularnością w Mołdawii. Podziemia są ogromne, ich długość wynosi niecałe 120 kilometrów. Często określa się je mianem podziemnego miasta. Warto wspomnieć o tym, iż dozwolone jest poruszanie się samochodem w tym miejscu. W winnicy znajdują się specjalne pomieszczenia, które służą do degustacji win.
  • Wioska Butuceni – położona kilkadziesiąt kilometrów od Kiszyniowa. Zielone pagórki, przyjemny klimat i dobre jedzenie to coś, co przyciąga osoby pragnące odpocząć w otoczeniu sielskich widoków.
  • Orhei Vechi – imponujący kompleks archeologiczny. Idealne miejsce na spacer i podziwianie niesamowitych widoków.
  • Monasytr Curchi – jest jednym z najbardziej znanych klasztorów w Mołdawii. Pełnił kiedyś także funkcję zakładu odwykowego i szpitala psychiatrycznego. W roku 2002 przywrócono mu funkcje religijne.

Pyszne jedzenie

Podróżując po Mołdawii warto znaleźć czas na spróbowanie potraw:

  • Placinta – prawdziwy symbol tej kuchni. Pieczone lub smażone ciasto i pyszny farsz z pewnością rozpieszczą Twoje kubki smakowe.
  • Mamałyga – idealna dla dodania energii. Składa się z kaszki kukurydzianej i dodatków, które zaspokoją nawet największy głów.
  • Pielmieni – małe, ręcznie robione pierożki z mięsem. Gotowanie w rosole sprawia, że mają naprawdę wyjątkowy smak.
  • Placinta na słodko – ze słodkimi wiśniami oraz cukrem pudrem, to doskonały sposób na pyszny deser

 

Author: noclegi-bialydomek.pl