Wycieczka na Maltę.

Malta – raj dla urlopowiczów

Jednym z najpopularniejszych kierunków, które wybierają Polscy turyści jest Malta. Jest to miejsce, w którym przez większość dni w roku panuje piękna, słoneczna pogoda, dlatego możemy wybrać się tu o każdej porze roku. Przyciąga ona turystów zarówno ze względu na walory przyrodnicze, jak i historyczne. Wybierając się tu mamy pewność, że nie będziemy się nudzić i spędzimy wspaniale czas w gronie znajomych lub rodziny.

Planowanie wycieczki na Maltę

Wielu turystów przed wyjazdem zadaje sobie pytanie Malta co warto zobaczyć. Dziś podpowiemy wam kilka miejsc, które naprawdę warto odwiedzić w trakcie wyjazdu do Malty. Pierwszym obowiązkowym miejscem dla wszystkich podróżujących jest Valetta – stolica Malty, która szczególnie wzbudza zainteresowanie miłośników zabytków. Na jej terenie znaleźć możemy około 300 zabytków z różnych epok i okresów historii. Kolejne miejsce, które przyciąga wielu turystów dzięki swojej wyjątkowej architekturze, ale również ze względu na panujący tam klimat to Miasto Ciszy – Mdina. W mieście tym mieszka około 250 mieszkańców, panuje tam prawdziwy spokój. Dom Rzymski w Rabacie jest miejscem, które pozwoli nam zobaczyć z bliska pozostałości kultury Rzymskiej na Malcie. Fanom pięknych krajobrazów polecamy również Klif Dingli – są to najwyższe klify na południu Europy – ich widok zapiera dech w piersiach. Naprawdę warto zobaczyć je na własne oczy – jest to również świetne miejsce na robienie zdjęć.
Dla fanów kąpieli morskich obowiązkowym punktem wyjazdu będą plaże na Malcie – Gozo i Comino. Jest to świetne miejsce na odpoczynek i złapanie kilku promieni słońca. Warto wybrać się tu w celach rekreacyjnych po długim dniu zwiedzania. Świetnym pomysłem będzie również spędzenie tu wieczoru i oglądanie pięknego zachodu słońca.
Osoby, które w trakcie swoich wyjazdów lubią poznawać kulturę mieszkańców powinny w trakcie podróży na Maltę wziąć udział w tradycyjnej fescie czyli odpustu z okazji święta patrona danej parafii.

 

Author: noclegi-bialydomek.pl