Co powinniśmy wiedzieć o okularach dla żeglarzy?

Żeglarstwo to bardzo wymagający sport i nie tylko ze względu umiejętności technicznych ale też pod lupą sprawnego i specjalnego wyposażenia. Często mylne jest to że osoby zaczynające przygodę z żeglarstwem biorą na Swój stan wyposażenia standardowe okulary przeciwsłoneczne, które nie zdają egzaminu w danych warunkach.

Jakie okulary dla żeglarzy wybrać?

Najważniejszą zaletą specjalnych okularów dla żeglarzy jest ochrona przed promieniowaniem. Znacie to uczucie gdy mimo okularów przeciwsłonecznych słońce daje Wam ” ostro ” po oczach? No własnie to jest największym problemem dla żeglarzy, szczególnie w okresie wiosenno/letnim aczkolwiek może Nam się wydawać że w innych okresach pory roku promieniowanie wydaje się słabsze, niestety jest to tylko i wyłącznie złudzenie, więc warto zadbać o Swój wzrok na wyprawie. Gdy zaczynamy swój pierwszy wybór okularów dla żeglarzy powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na wagę, takie okulary powinny być lekkie oraz muszą dobrze osłaniać oczy. Sama oprawka musi być wykonana z poliwęglanu, czyli specjalnego tworzywa o wysokim współczynniku twardości. A co daje nam poliwęglan? Przede wszystkim jest odporne na zarysowania i uszkodzenia więc bardzo, ale to bardzo rzadko dochodzi do pęknięć czy zniekształcenia okularów.

Ile kosztują dobre okulary dla żeglarzy?

Ogólnie zerkając na oferty możemy się natknąć na różne ceny wedle producenta, najbardziej powszechne są w wahaniu od 100 złotych dochodzących nawet do 300 złotych, zapewne są jeszcze droższe, ale stawiamy teraz mniej więcej jakościowo i przyzwoicie, więc w Naszych rękach jest to, jaki produkt wybierzemy.

 

Author: noclegi-bialydomek.pl