Co zobaczyć w Dubaju? 5 wyjątkowych atrakcji

Dubaj to miasto, które cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów. Pełna przepychu i luksusu metropolia zachwyca wspaniałym budownictwem, które doskonale uzupełniają klimatyczne knajpki, piękne plaże i miejsca o charakterze rozrywkowym. Przedstawiamy 5 atrakcji, które trzeba odwiedzić nawet podczas krótkiego pobytu w Dubaju!

1. Arabskie wieżowce

W Dubaju znajdują się największe wieżowce na całym świecie. Wśród nich prym wiedzie Burdż Kalifa czyli najwyższy budynek na świecie, który sięga aż 828 metrów. To jednak nie wszystko! W mieście warto odwiedzić także Burdż Al-Arab, który swoim kształtem przypomina powiewający na wietrze żagiel i umiejscowiony jest przy pięknej, płaskiej plaży, jednej z najbardziej rozpoznawalnych w całym mieście.

2. Atrakcje dla rodzin

W Dubaju nie brakuje punktów rozrywkowych, które stanowią wspaniałą atrakcję dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. W mieście znajduje się Ski Dubai, gdzie możemy oddać się narciarstwu na sztucznych stokach, a także liczne parki rozrywki. Warto odwiedzić wodny park rozrywki Aquaventur, Wild Wadi z licznymi morskimi atrakcjami, a także IMG Worlds of Adventure z ogromną ilością atrakcji dla dzieci i młodzieży.

3. Targ Złota

Dubaj znany jest ze swojego przepychu i miejsc, które zachwycają prawdziwym luksusem. Jednym z nich jest Targ Złota, na którym możemy podziwiać wyroby jubilerskie z całego świata. Alejki targu mienią się szczerym złotem, a przy odrobinie szczęścia możemy znaleźć tu oryginalne wyroby, których nie dostaniemy w żadnym innym miejscu na świecie!

4. Dzielnica Al Fahidi

W Dubaju nie brakuje również miejsc o wartości historycznej – jednym z nich jest zabytkowa dzielnica Al Fahidi. Dystrykt zachwyca wspaniałym, piaskowym budownictwem, w którego centrum znajduje się świątynia z wysokim minaretem. To idealne miejsce na popołudniowy spacer!

5. Muzea w Dubaju

W Dubaju znajduje się wiele miejsc o charakterze muzealnym. Miłośnicy sztuki powinni wybrać się do tutejszego Muzeum Sztuki Sharjah. Warto odwiedzić także Muzeum Cywilizacji Islamskiej, a także zapierające dech w piersiach Muzeum Przyszłości.

Author: noclegi-bialydomek.pl