Trójbój siłowy

Trójbój siłowy jest to dyscyplina sportowa składająca się z wykonania trzech ćwiczeń: Przysiad ze sztangą na plecach, Martwy ciąg oraz wyciskania sztangi leżąc. Co roku organizowane są w mistrzostwa Polski oraz puchar Polski w trójboju siłowym, a najlepsi zawodnicy z poszczególnych grup wiekowych oraz wagowych są powoływanie do kadry narodowej i co roku wyjeżdżają reprezentować nasz kraj na mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata. Rywalizacja rozstrzygana jest w 3 grupach wiekowych (junior, senior-open, oraz weteran) oraz w podgrupach dla poszczególnego wieku w przypadku juniorów i weteranów.
Zasady bojów są identyczne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn i regulowane w krajach biorących udział w zawodach międzynarodowych na zawodach krajowych.

Na siłowniach są to jedne z najpopularniejszych wykonywanych ćwiczeń siłowych, ze względu na ich skuteczność przy kształtowanie sylwetki jak również korzyści zdrowotnych. Wraz z wydzielaniem przez nas dużych ilości potu, następuje detox oczyszczanie organizmu, co wpłynie w dłuższej perspektywie na nasze samopoczucie oraz przyniesie wiele korzyści zdrowotnych.

Author: noclegi-bialydomek.pl