Czarnogóra – sprawdź co warto zobaczyć

Imponująca plaża – Czarnogóra

Wielka plaża Czarnogóra to miejsce, które z pewnością robi wrażenie. Jeśli planujesz odpoczynek w Czarnogórze, warto umieścić ją na liście miejsc godnych odwiedzenia. To plaża piaszczysta, która rozciąga się aż na 12 kilometrów. Jest to idealne miejsce dla osób, które lubią spędzać wakacje leniwie. Kąpiele słoneczne i odpoczynek w wodzie to atrakcja, dzięki której można zyskać wiele pozytywnej energii i po prostu się odprężyć. Co poza wielką plażą warto zobaczyć w Czarnogórze? Krótkie opisy kilku najciekawszych miejsc znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.

Czarnogóra – to warto zwiedzić

Czarnogóra to jedno z tych miejsc, które oferuje każdemu turyście coś ciekawego. Liczne atrakcje pozwalają spędzić tutaj ciekawie czas zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym. Oto kilka najciekawszych miejsc, które warto umieścić na liście do zwiedzania:

  1. Kanion rzeki Tary – niewątpliwie atrakcja dla fanów przyrody i pięknych widoków. Kanion rzeki Tary jest najgłębszy w regionie, również jeśli chodzi o wyniki ogólnoświatowe zajmuje wysokie miejsce. Długość przełomu wynosi prawie 80 kilometrów.
  2. Góry Przeklęte – chociaż nazwa może wzbudzać lekki niepokój, nie ma się czego obawiać. Górskie widoki są naprawdę przepiękne, zapierają dech w piersiach. Pragniesz odpocząć w pięknym otoczeniu przyrody? Góry przeklęte na pewno spełnią Twoje oczekiwania.
  3. Park Narodowy Lovcen – kolejne miejsce dla osób, które cenią sobie bliski kontakt z piękną naturą. Park Narodowy Lovcen to miejsce, które zdecydowanie warto zobaczyć odwiedzając piękną Czarnogórę.
  4. Cetinje – niegdyś stolica Księstwa, dzisiaj zaprasza turystów do miłego spędzenia czasu urlopowego. Cetinje pełne jest zabytków, takich jak świątynie, muzea czy pałacyki i zabytkowe domki.
  5. Stary Bar – z pewnością można powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej uroczych atrakcji w tym miejscu. Stary Bar to średniowieczne miasteczko, w którym można poczuć wyraźnie ducha historii.

 

Author: noclegi-bialydomek.pl