Czy można zwiedzić Wiedeń w jeden dzień?

W zachodniej części Europy, nad Dunajem, w południowo – wschodniej części kraju leży Wiedeń, stolica Austrii. Kusząca klimatycznymi kawiarenkami, zabytkowym śródmieściem, licznymi parkami, w których można miło spędzać czas oraz uprawiać sport. Zielona stolica całkiem słusznie w 2020 roku została uznana za najbardziej zielone miasto świata.

Wiedeń zwiedzanie

Zwiedzanie Wiednia jest bardzo przyjemne, zarówno dla miłośników pieszych, rowerowych, jak i zorganizowanych wycieczek. Doskonale rozwinięta infrastruktura dróg pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy miejscami nawet bardzo oddalonymi od siebie. Dodatkowo Stolica Austrii została uznana za najbezpieczniejszą metropolię świata.
Rzeka Dunaj dzieli miast na 2 części a jej usiane barami i kawiarniami brzegi stanowią idealne miejsce do relaksu i spędzania czasu ze znajomymi. Od wiosny do późnego lata można pływać i żeglować po Dunaju, z kolei zimą staje się on miejscem aktywności miłośników łyżwiarstwa.
Podczas zwiedzania Wiednia nie sposób jest nie odwiedzić choć na chwilę jednego z najbardziej charakterystycznych symboli tego miasta – Diabelskiego Młyna.

Wiedeń na jeden dzień

Dla wszystkich, którzy nie mają zbyt wiele czasu na zwiedzanie stolicy Austrii mam dobra wiadomość. Wiedeń da się zobaczyć w jeden dzień. Taką szybką wycieczkę najlepiej jest rozpocząć od samego centrum miasta, które mieści się na Placu św. Szczepana, tu także znajduje się jeden z symboli tego miasta, czyli Katedry Świętego Szczepana. Znamienita większość historycznych budynków i pomników Wiednia znajduje się w centrum miasta, więc zobaczenie ich oraz odwiedzenie wybranych z nich ich w ciągu jednego dnia jest możliwe.

Nieprzypadkowo Wiedeń kojarzy się nam z muzyką klasyczną, warto będąc tu odwiedzić kilka kultowych miejsc. Pomnik Straussa czy Mozarta, to obowiązkowe do zobaczenia punkty na mapie.
Po całym dniu intensywnego zwiedzania i spacerowania, idealnym miejscem do odpoczynku będzie wzgórze Kahlenberg, z którego rozpościera się piękny widok na miasto i winnice.

 

Author: noclegi-bialydomek.pl